Kolektory Słoneczne - czysta energia ze żródeł odnawialnych

Naturalne źródła energii to nie tylko duża oszczędność ale przede wszystkim dbałość o środowisko naturalne. Między innymi dlatego tak dużą popularnością cieszą się kolektory słoneczne. Do tego stale udoskonalana technologia produkcji i coraz większa ilość montowanych kolektorów w gospodarstwach domowych znacznie obniżyły koszty instalacji. Popularne solary oferuje wiele firm handlowych.  Zazwyczaj oprócz ich sprzedaży, firmy proponują też montaż. To czy efety takiego montażu będą satysfakcjonujące zależne jest w znacznej mierze od doświadczenia  firmy w tym zakresie. To bardzo ważne, gdyż jedynie instalacja wykonana przez fachowców gwarantuje nieprzerwaną pracę kolektorów przez długie lata.
Podczas montażu kolektorów słonecznych nalezy zwrócić uwagę na szereg czynników.
Jeśli chcesz mieć pewność czy kolektory słoneczne zamontowane na dachu Twojego domu przyniosą Ci wymierne korzyści skontaktuj się z nami. Doradzimy w jaki sposób przygotować się do tej inwestycji, na co uważać, produkty jakich marek są obecnie najlepsze. Dowiesz się w jaki sposób będzie przebiegał montaż i jaki będzie jego koszt. Wyliczymy również po jakim czasie zaczniesz zarabiać na inwestycji.

Pompy ciepła

Każdy szuka jak najbardziej wydajnego, a przy tym ekonomicznego sposobu ogrzewania domu. Dzisiaj popularność zyskują pompy ciepła. Czym jednak one są i jak działają?

Jak działają pompy?

Generalnie, zasada działania pomp ciepła wydaje się dosyć prosta. Zadaniem tego urządzenia jest zabranie ciepła z jednego miejsca, aby później przekazać je w inne miejsce. W przypadku pomp służących do ogrzewania pomieszczeń, ciepło jest najczęściej pobierane z zewnątrz, z powietrza bądź też z gleby. Chłodne powietrze z wnętrza pomieszczenia jest natomiast wydmuchiwane na zewnątrz.

Warto zauważyć, że nie wszystkie pompy ciepła służą do ogrzewania. Przykładowo, pompy zamontowane w lodówkach czy też w zamrażarkach mają wręcz przeciwne zadanie. Pobierają one ciepło z wnętrza lodówki i pompują je na zewnątrz. Mechanizm działania tego typu pomp jest jednak bardzo podobny.

Wydajność pomp ciepła

Niewątpliwie, jeśli rozsądnie używa się wspomnianych urządzeń gwarantują one stosunkowo niskie rachunki za prąd. Współczynnik wydajności pomp jest wysoki, co oznacza skuteczne grzanie tanim kosztem.

Szybki Kontakt

Ważne: wypełnij pola oznaczone *